zadzwoń: +48 799 965 956 Facebook Google+

Rehabilitacja sportowa:

Rehabilitację Sportową

Rehabilitację
Sportową

 

Rehabilitacja sportowa to propozycja skierowana do wszystkich osób żyjących aktywnie, zarówno zawodników jak i tych uprawiających sport w sposób rekreacyjny.  Przetrenowanie, nieprawidłowa technika wykonywania ćwiczeń, wcześniejsze urazy oraz przebyte choroby to tylko nie które składowe, które mogą prowadzić do poważnych kontuzji, urazów stawowych i mięśniowo powięziowych, jak również ograniczyć osiągnięcia w danej dyscyplinie.

 

Głównym celem rehabilitacji sportowej jest pełen powrót do uprawianej dyscypliny sportowej, jak i nauka właściwego prowadzenia ruchu tak aby był on bezpieczny, zdrowy i nie prowokował w przyszłości powstawania kontuzji. Kluczowym elementem jest postawienie trafnej diagnozy, analiza dokumentacji medycznej i badań obrazowych, znajomość patofizjologii oraz faz i okresów gojenia się tkanek miękkich w wyniku doznanego uraz.

 

W ramach rehabilitacji sportowej oferujemy szeroki zakres usług mający na celu likwidację źródła problemu oraz powrót do sprawności w możliwie jak najkrótszym czasie jak i zabezpieczenie przed ewentualnymi kolejnymi kontuzjami.

 

Zastosowanie odpowiednich technik rozluźniania mięśniowo-powięziowego oraz odpowiednio dobranych technik stawowych, powoduje obniżenie nadmiernego napięcia mięśniowego, odciążając bolesny staw lub stawy. Takie techniki likwidują dysbalanse mięśniowe i powstałe kompensację, eliminując dolegliwości bólowe oraz przywracając prawidłową ruchomość danej okolicy ciała.

W naszej terapii bazujemy na nowoczesnych metodach fizjoterapeutycznych, wykorzystujemy m. in  techniki energii mięśniowej, neuromobilizację, terapię manualną oraz wiele innych. 

 

 

Przykładowe schorzenia w których możemy Ci pomóc:

 

  • urazy i kontuzje stawowe
  • urazy mięśniowo powięziowe
  • stany przeciążeniowe
  • zwiększone napięcie mięśiowe
  • wzmożona tkliwość danego obszaru
  • zmniejszony zakres ruchomości danego stawu
  • obrzęk
  • silny ból
  • inne - ZAPYTAJ CZY POMOŻEMY

 

 

Open reh

Kontakt:

ul. Stoigniewa 3
30-565 Kraków,
woj. małopolskie+48 799 965 956
open.reh@gmail.com

Dotrzesz do nas:

tramwajem

linie: 3, 6, 24, 13, 11, 23

autobusem

linie: 144, 173, 169

Strona do poprawnego działania zapisuje i przechowuje pliki cookiesRozumiem